DUYURU / FAALİYET / HABER

Ege Üniversitesi TOTEM Yöneticileri TSÜAB'ı ziyaret etti

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi (EÜZF) Dekanı ve EÜ Tohum Teknolojisi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TOTEM) Müdürü Prof. Dr. Mustafa Bolca ile birlikte Müdür Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Duman ve Teknik Müdür Dr. Adem Gökçöl’den oluşan TOTEM heyeti 2 Mart 2017 Perşembe günü TSÜAB’ı ziyaret etti.

 

TSÜAB Yönetim Kurulu Başkanı Burhanettin Topsakal’ın başkanlığında yapılan ve Sekreterya yetkililerinin de yer aldığı görüşmelere Tohumculuk Daire Başkanlığı Koordinatörü Müfit Şimşek de katıldı. EÜZF Dekanı Prof. Dr. Bolca’nın TOTEM ile TSÜAB üyesi firmalar arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi talebi Başkan Topsakal tarafından da çok olumlu karşılandı. Bu kapsamda, Sektörümüzle işbirliği açısından önemli bir kriter olan TOTEM’in ISTA akreditasyonunun ivedilikle geçekleştirilmesi gerektiği vurgulandı ve TOTEM yetkilileri de bu süreci en kısa zamanda sonuçlandırmayı beklediklerini bildirdiler. 

 

Diğer taraftan görüşmeler sonucunda, tohumlukların yanı sıra Sektörümüzün çalışma alanına giren fide ve fidan gibi diğer çoğaltım materyallerine ilişkin işbirliği imkanlarının da araştırılması ve uygulanması amacıyla Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) nezdinde girişimlerde bulunulması konusunda mutabık kalındı. TOTEM’in Sektörümüze daha çok katkı yapması amacıyla işbirliğinin kısa süre içinde geliştirilmesinin bundan böyle temenni olmanın ötesine geçmesinde tam bir görüş birliğine varılarak geçtiğimiz yıllarda hazırlanan TSÜAB-TOTEM İşbirliği Protokol taslağı hakkında da TOTEM yetkililerine bilgi verildi.