DUYURU / FAALİYET / HABER

EGE BÖLGESİ TOHUMCULUK SEKTÖRÜ GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ"FRANSA YURTDIŞI PAZARLAMA FAALİYETİ" GERÇEKLEŞTİRİLDİ

                                                         URGE

EGE BÖLGESİ TOHUMCULUK SEKTÖRÜNÜN GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ FRANSA YURTDIŞI PAZARLAMA FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TSÜAB’ın T.C. Ekonomi Bakanlığı’ndan “Uluslarararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi-URGE” Tebliğ kapsamında aldığı destekle yürütmekte olduğu Ege Bölgesi Tohumculuk Sektörünün Geliştirilmesi Projesi çerçevesinde ilk yurtdışı pazarlama faaliyeti 4-9 Mart 2017 tarihlerinde Fransa’da gerçekleştirildi.

Faaliyete projede yer alan Bahçeci, Smyrna, Mendos, Çim, Pamukkale, Taslacılar, Altın, Çimser, Poltar, Özaltın, Farmi, Öztar, Caesar, Çoker, G.L.S., Cengiz Cengil, NEOBİ şirketleri, TSÜAB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yıldıray Gençer, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Dr. Ali Üstün, Yönetim Kurulu Üyesi Dr. A.Kadir Kıran ve URGE Proje Danışmanı Ebru Erkan katıldı.

Projede yer alan firmaların önemli tarım fuarları arasında yer alan SIA Furaını ziyaret etmeleri ve Fransa Tohumculuk Sektörünün yapısı, kurumları ve şirketlerini yakından tanımaları amacıyla düzenlenene heyet programının ilk durağı SIA – Le Salon International de l’Agriculture 2017 Fuarı oldu.

 

   

Heyet programı çerçevesinde 6 Mart günü firmaların Fransız Tohumculuk Sektörünün yapısını tanımaları amacıyla GNIS ve SICASOV kurumları tanıtımlar yaptılar. Her iki kurum da Fransız Tohumculuk sektörünün durumu ve organizasyon yapısı ile ilgili bilgiler paylaştılar ve kurumlarının görev ve sorumlulukları ve işleyişleri ile ilgili bilgiler verdiler.

  

   

  

Aynı gün T.C. Paris Ticaret Müşavirliği tarafından heyete Fransa ticaretinin yapısı ile ilgili bir bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 

  

 

   

 

7 Mart günü Paris yakınların Maule’de bulunan SECOBRA firması ziyaret edildi, firma tanıtımının ardından tesisleri gezildi.

 

  

  

 

 

8 Mart günü ise Toulouse bölgesinde iki firma ziyareti gerçekleştirildi.

Bunlardan birincisi Caussade’de bulunan Caussade Semences firması idi. Firmanın tanıtımının ardından tesisi ve laboratuvarları ziyaret edildi.

 

   

 

   

 

 

İkinci firma ziyareti ise Mondonville’de bulunan Euralis firmasına gerçekleştirildi. Firma tanıtımının ardından laboratuvar ve sera ziyareti yapıldı.

 

    

 

Heyet 9 Mart günü Toulouse’dan ayrıldı.