DUYURU / FAALİYET / HABER

İÇ ANADOLU BÖLGESİ -II İHTİYAÇ ANALİZİ TANITIM TOPLANTISI KONYA'DA YAPILDI

     URGE

İÇ ANADOLU BÖLGESİ TOHUMCULUK SEKTÖRÜNÜN GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ-II

                      İHTİYAÇ ANALİZİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

TSÜAB’ın T.C. Ekonomi Bakanlığı’ndan “Uluslarararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi-URGE” Tebliğ kapsamında destek başvurusunu yapmış olduğu İç Anadolu Bölgesi üyelerine yönelik ikinci Projenin ve buna ilişkin İhtiyaç Analizi Çalışmasının onaylanmasının ardından yapılacak olan İhtiyaç Analizi Çalışmasının üyeleri anlatılması ve Projenin resmi faaliyete geçişi amacıyla 6 Nisan 2017 tarihinde Konya’da 35 Proje katılımcısı firma ve 47 kişilik bir katılım ile bir İhtiyaç Analizi Tanıtım Toplantısı düzenlendi.

 

 

 

Toplantının açılışında TSÜAB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Burhanettin Topsakal Yönetim olarak 2012 yılından beri TSÜAB’da uygulanmakta olan URGE Projelerine olan desteği ve bu yeni Projenin de bir bölgeye yönelik ikinci defa uygulanmaya başlanan ilk Proje olması ve 49 firmalık katılımıyla da yine bir ilk olma özelliğini taşıdığını belirtti ve Projenin başarıyla ulaşması dileğini iletti.

TSÜAB Genel Sekreteri Sayın Dr. Müfit Engiz ise toplantının açılışında yaptığı konuşmada İhtiyaç Analizine firmaların aktif ve zamanında katılımlarının önemini vurguladı. Projede yer alan firmaların İhtiyaç Analizi faaliyetinde verimli bir çalışma yürütüp, eğitim, danışmanlık ve yurtdışı pazarlama tercihlerini doğru saptamalarının Projenin amaçlarına ulaşmasını sağlayacağını ifade etti.

İhtiyaç Analizini yürütecek olan firma yetkilisi Nejat Doğan ise yaptığı sunumda yapılacak olan çalışmanın yöntemi geçmiş deneyimlerle birlikte ortaya koydu.

Firmaların konu ile ilgili soru ve cevaplarının ardından toplantı sonlandırıldı.