DUYURU / FAALİYET / HABER

İÇ ANADOLU BÖLGE İSTİŞARE TOPLANTISI KONYA'DA YAPILDI

İÇ ANADOLU BÖLGE İSTİŞARE TOPLANTISI KONYA’DA GERÇEKLEŞTİ

İç Anadolu Bölgesi İstişare Toplantısı 09 Haziran 2017 Tarihinde Dedeman Hotel/ Konya'da yapıldı.

Yönetim Kurulu Başkanı Burhanettin TOPSAKAL’ın Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Başkan Yardımcısı Yıldıray GENÇER, Sayman Üye Ali  ÖZEN, Yönetim Kurulu üyeleri; Ayhan ATALAY, Dr. Ali ÜSTÜN, Ökkeş YILDIRIM, Hanifi SARI, Aykut ÖZBUĞDAY ve Dr. Abdulkadir KIRAN ile Genel Sekreter Dr. Müfit ENGİZ ve Teknik Birim Uzmanı Eyüp KÖKSAL da katıldı. Bölgede faaliyet gösteren 100’den fazla üye temsilcisinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya, Ulusal Hububat Konseyi Başkanı olan TSÜAB üyesi Özkan TAŞPINAR da katıldı. 

Toplantıda, İç Anadolu’da yerleşik tohum firmalarının temsilcilerini ilgilendiren sorunlar ele alındı.  Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)’nun buğday alımlarında uyguladığı “barem” başta olmak üzere, “Yem Bitkileri ve Yemeklik Tane Baklagil Tohumluğu Yönetmeliği”nin bazı maddeleri, patates tohumluğu konusunda yaşanan sorunlar, sertifikalı tohumluk üretim desteklerinin yanı sıra  diğer konularda da görüş alışverişinde bulunuldu.

Bölge İstişare Toplantısının ardından, Konya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Seyfettin BAYDAR’ın da aralarında bulunduğu yaklaşık 220 davetlinin katıldığı iftar yemeğine geçildi.