DUYURU / FAALİYET / HABER

BAŞKAN TOPSAKAL'IN 15 TEMMUZ MESAJI

Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB) Başkanı Burhanettin TOPSAKAL , 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı

Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB)  Başkanı Burhanettin TOPSAKAL , 15 Temmuz kanlı darbe girişiminde Türk halkının demokrasiden taviz vermeyeceğini bir kez daha gösterdiğini vurgulayarak, "Bu hain darbe girişimi, vatanı ve milleti için gözünü kırpmadan şehit olan 250 vatan evladının, yüzlerce gazinin, meydanlarda nöbet tutan milyonların azmi ve cesareti ile bertaraf edildi. Hepimiz ülkemiz için gözümüzü kırpmadan canımızı veririz." dedi.
 
Başkan Topsakal, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, 15 Temmuz sürecindeTSÜAB'ın yaptığı yayınlarla her zaman demokrasiden yana olduğunu gösterdiğini ifade etti.

Topsakal "Milletimiz tarih boyunca kendi kaderini kendisi yazmıştır. 15 Temmuz Gecesinde de gencinden yaşlısına fark etmeden demokrasiyi çiğnemek isteyen darbeci hainlerin tanklarına, tüfeklerine, uçaklarına karşı kendilerini korkusuzca siper etmiştir. O kanlı gecede 250 vatan evladımız canını verip Şehadete ulaşarak, binlerce vatandaşımız ise gazi olarak bu hain darbe girişimine karşı başarıyla karşı gelmiştir. 15 Temmuzda şehit olan vatan evlatlarını bir kez daha rahmetle anarken, bu ülke uğrunda gözümüzü kırpmadan canımızı vereceğimizi herkesin bilmesini isteriz" ifadelerini kullandı.