DUYURU / FAALİYET / HABER

KONYA'DA TSÜAB BÖLGE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

03.08.2018

KONYA DA TSÜAB BÖLGE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI
 

TSÜAB’ın 30 Haziran 01 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen 11. Olağan Genel Kurulunda seçilen yeni yönetimi ilk istişare toplantısını, üyelerinin büyük çoğunluğunun bulunduğu Konya’da yaptı.
 

02 Ağustos 2018 tarihinde, Konya Ticaret Borsası’nın ev sahipliğinde yapılan toplantıya yaklaşık 90 TSÜAB üyesi katıldı.
 

Aynı gün toplantı öncesinde aynı mekânda TSÜAB Yönetim Kurulu toplantısı da gerçekleştirildi.
 

Yönetim Kurulu toplantısının ardından üyelerin katıldığı İstişare Toplantısına, TSÜABYönetim Kurulu Başkan ve Üyelerinin yanında, Konya Ticaret Borsası Yönetim KuruluBaşkanı Hüseyin ÇEVİK ile Ticaret Borsası Meclisi Başkan Yardımcısı Özkan TAŞPINAR ve TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Kamil YILMAZ da iştirak etti. Toplantı öncesinde, tüm katılımcılar için akşam yemeği ikramı yapıldı.
 

Toplantının açılışında, TSÜAB Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet YILMAZ, Yönetimin ilk istişare toplantısının, tohumculuğumuzdaki yeri ve önemine binaen Konya’da yapılmasından bahisle, toplantı süresince hâlihazırda gündemde olan konular hakkında üyelerle karşılıklı görüş alışverişinde bulunmanın faydalarından bahsetti ve TSÜAB’ın rutin istişare toplantılarına diğer bölgelerde de devam edileceğini bildirdi.
 

Açılışta Ticaret Borsası Başkanı Sayın ÇEVİK te bir konuşma yaptı. Başkan ÇEVİK konuşmasında Borsa Bünyesinde 2013 yılında “Tohumculuk Komitesi” kurulduğunu, bu vesileyle, Konya İlimizde yapılan ve yapılacak olan tohumculuk faaliyetlerinde ve dolayısıyla sertifikalı tohumluk üretimi ve kullanımının geliştirilmesinde her türlü katkı ve gayreti göstereceklerini belirtti. Ayrıca istişare toplantısının Borsalarında düzenlenmesinden duydukları memnuniyeti ifade etti.
 

İki saat süren toplantıda, oldukça önemli konularda soru/cevap ve yorumlar birbiri ardına geldi.Örneğin; Ziraat Bankası tarafından kullandırılan Faiz İndirimli Üretim ve İşletme Kredilerinin tahakkuku ve başvuru sahibi firmalara intikali hususlarında son günlerde gündemde olan yeni uygulama ve yine diğer bir güncel konu olarak “Tohum Kaplama” önemli başlıklardı. Bu konular başta olmak üzere, diğer bazı rutin konular tüm yönleri ile konuşuldu, tartışıldı ve TSÜAB tarafından konuların takibi ve çözümü ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında üyeler bilgilendirildi.
 

Toplantının sonunda, TSÜAB Başkanı YILMAZ ve Yönetim Kurulu Üyeleri ayrı ayrı, toplantının değerlendirilmesini, dilek ve temennileri içeren kısa birer konuşma yaptılar.
 

Toplantıda, Başkan Dr. Ahmet YILMAZ ve Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hüseyin ÇEVİK tarafından karşılıklı plaket takdimi yapıldı. Ayrıca TSÜAB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yıldıray GENÇER tarafından Meclis Başkan Yardımcısı ve Hububat Konseyi Başkanı Özkan TAŞPINAR’a da bir plaket takdim edildi, Borsa Meclis Başkanı M. Namık KÖKLÜSOY adına verilen plaket de Sayın TAŞPINAR tarafından kabul edildi.