DUYURU / FAALİYET / HABER

SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ

Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği Başkanı  Dr. Ahmet YILMAZ, Ulu Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün miras bıraktığı fikir, eser ve inkılaplarının her zaman emanetçisi olacağını kaydeden Yılmaz, “Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. yılını idrak ediyoruz. Atatürk, Kurtuluş Savaşı ile Türk milletinin yeniden ayağa kalkışının önderi olmuş ve kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ile dünya tarihine damga vuran bir lider olarak tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır.

Ulu Önder Atatürk’ün düşünce ve eserlerinin her zaman Türk milletinin yolunu aydınlatacağına işaret eden Başkan Yılmaz, "O, milletinin gönlünde yeri doldurulamayacak Ulu Önder olarak yaşamaya ve yaşatılmaya devam edecektir. Türk Milletinin büyük kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 80. yıldönümünde saygı, özlem  ve rahmetle anıyoruz” dedi.