DUYURU / FAALİYET / HABER

BAŞKAN YILMAZ'DAN 23 NİSAN MESAJI

"23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN"

Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. Yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

**

TSÜAB Başkanı Dr. Ahmet Yılmaz mesajında şunları kaydetti:

 

"23 Nisan 1920, Türk Milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk Halkının ‘Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ parolası ve tam bağımsızlık ilkesiyle egemenliğini ilân ettiği tarihtir.

İşgallere karşı verilen mücadelede etkin bir görev üstlenen Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin destansı mücadelesi sonucu, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk;

“Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz” sözleriyle çocukların milletin geleceği olduğunu vurgulamış, duyduğu sevgi ve güvenin ifadesi olarak bu tarihi günü çocuklarımıza armağan etmiştir.

Dünyada çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı tüm dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir. Bu ülkemizin tarihinde her daim insan sevgisine, barışa ve kardeşliğe önem verildiğini açıkça ortaya koymaktadır.

Unutmayalım ki; çocuklar bu topraklara ekilen, içinde iyiliği barındıran, birer tohumdur.

Bu duygu ve düşünceler ile Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, meclisimizin açılışının 99. Yıldönümünü ve tüm çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum."