DUYURU / FAALİYET / HABER

TSÜAB 2019 STAJ PROGRAMI BAŞLADI

Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB) tarafından düzenlenen “Mali Destekli Staj Programı” 1 Temmuzda Ankara’da başladı. 

Tohumculuk sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli Ziraat Mühendisi ihtiyacının karşılanmasına destek amacıyla düzenlenen programın teorik eğitimleri yurt içi ve yurt dışı üniversitelerin Ziraat Fakültesi 3. sınıfını başarı ile tamamlamış 30 öğrencinin katılımı Ankara’da başladı.

TSÜAB’ın 1-5 Temmuz tarihleri arasında, Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Uluslararası Tarımsal Eğitim Merkezi Müdürlüğünde (UTEM) düzenlediği eğitimlerde; 
Tohumculuk Sektörünün güncel durumu, kamu ve özel sektör yapılanması, ilgili mevzuat ve hukuki sürecin yanı sıra çeşit geliştirme, çeşit seçimi ile tescil ve sertifikasyon süreçleri konularında uzman kişiler tarafından öğrencilere aktarılacak.

TSÜAB staj programına katılan öğrenciler, düzenlenen teorik eğitimin ardından TSÜAB üyesi tohum firmalarının araştırma, üretim, pazarlama ve laboratuvar birimlerinde 6 hafta süre ile uygulamalı stajlarına devam edecek.