DUYURU / FAALİYET / HABER

"ZİRAAT BANKASINDAN TOHUMCULARI SEVİNDİREN HABER GELDİ”

KREDİ ÜST LİMİTİ 20 MİLYON TL’YE YÜKSELTİLDİ

TSÜAB Yönetim Kurulu’nun Tarım ve Orman Bakanlığı ve Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü ile yapmış olduğu görüşmelerde devamlı olarak gündeme getirdiği yurt içi sertifikalı tohum, fide ve fidan üretiminde kredi üst limitinin artırılması konusundaki talebi olumlu sonuçlandı.

Yurt içi sertifikalı tohum, fide ve fidan üretiminde 10.000.000 TL olan kredi üst limiti 20.000.000 TL’ye yükseldi.

**

TSÜAB Başkanı Dr. Ahmet Yılmaz ve beraberindeki Heyetin, geçtiğimiz aylarda Tarım ve Orman Bakanlığı Yetkilileri ve Ziraat Bankası Tarım Politikaları Bölüm Başkanı Ferhat PİŞMAF ile yapmış olduğu görüşmelerin ardından sevindirici haber bugün geldi.

03.01.2020 tarihli Resmî Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatiflerince Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi Kullandırılmasına İlişkin Karar” ile yurt içi sertifikalı tohum, fide ve fidan üretiminde 10.000.000 TL olarak belirlenen kredi üst limiti 20.000.000 TL’ye yükseltildi.

Daha önceki görüşmelerde de dile getirmiş olduğumuz Üretim Kredisinin kullanılmasında yaşanılan beyanname ibrazı konusu ile ilgili görüşlerimizi Kredi kullanımına ilişkin esasların yer alacağı Tebliğ yayınlanana kadar ilgililere aktarmaya devam edeceğiz.

Kararın sektörümüze hayırlı olmasını dileriz.  

KARAR İÇİN