DUYURU / FAALİYET / HABER

“TARIMSAL ÖĞRETİMİN BAŞLAMASININ 174. YILI VE 10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN”

“TARIMSAL ÖĞRETİMİN BAŞLAMASININ 174. YILI VE 10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN”

Sağladığı istihdam yelpazesi, sanayiye ürettiği ham madde ve önemli ihracat ürünleriyle Milli ekonomimizin temel sektörlerinin başında tarım gelir. Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi “Milli Ekonominin Temeli Ziraattır”.
Tohumculuk Sektörümüzün 2023 hedeflerine ulaşması için ihtiyacımız; daha çok çalışmak, daha güncel bilgilere ulaşmak ve konusunda tecrübeli Ziraat Mühendislerinin üretimin içerisinde olmasını sağlamaktır.
TSÜAB olarak bizler de bu eğitim seferberliğinde yerimizi aldık. Düzenlediğimiz her toplantıda TSÜAB ve Üniversite temsilcileri arasında Ziraat Mühendisliği eğitimi üzerine değerlendirmeler yapıyoruz. Bu bağlamda, sektörümüzün ihtiyaç duyduğu nitelikte, tecrübeli Ziraat Mühendisleri yetişmesi için 2010 yılından bugüne Mali Destekli Staj Programı yürütüyor ve tohumculuğa ilgi duyan genç mühendislerin alanda tecrübe kazanmasına destek oluyoruz.
Bunun yanında Tarım sektöründe faaliyet gösteren nitelikli ara eleman iş gücünün yetiştirilmesi hedefiyle MEB ile TÜRKTOB arasında imzalanan protokol çerçevesinde tarım meslek liseleri öğretmenlerine eğitim programları düzenleyerek TSÜAB olarak destek vermekteyiz.

Aynı zamanda zor koşullarda ve kısıtlı olanaklarla özveriyle çalışan, sesimizi geniş kitlelere ulaştırmamıza aracı olan basın mensuplarımızın 10 Ocak Gazeteciler Günü'nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.