DUYURU / FAALİYET / HABER

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİNİN 105. YILI

"Çanakkale Zaferi, vatanı, bayrağı, milleti, dini ve devleti için canını feda eden şehitlerimizin destanı; milletimizin inançla, vatan sevgisiyle, dayanışma, birlik ve beraberlikle neler yapabileceğinin de en anlamlı örneğidir.

Milletin, imkânsızlıkları ve olumsuzlukları yenecek derecedeki vatan sevgisi “Çanakkale geçilmez” dedirtmiştir.

Şehitlerimize olan şükran borcumuzu ancak vatanımıza, bayrağımıza ve bizi biz yapan değerlere her zaman sahip çıkarak ödeyebiliriz. Şerefle ve onurla yazdığımız şanlı tarihimize ilelebet sahip çıkacak, şehitlerimizden devraldığımız mirası gelecek nesillere emanet edeceğiz.

 

İçinde bulunduğumuz günlerde, Milletimiz ve tüm insanlık küresel bir tehditle karşı karşıya kalarak zor günler geçirmektedir. Devletimiz, tüm kararlılığı ve inancı ile bu illete karşı gereken önlemleri almıştır. Bizlere düşen belirtilen kurallara uymak, inancımızı kaybetmemek ve Sağlık Bakanlığı tarafından belirtilen önlemleri almaktır.

Vatandaşlarımızın sabırlı ve tedbirli olmaları halinde bu zor günleri en az zarar ile atlatacağımıza inanıyoruz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümünü kutluyor, bize bu mukaddes vatanı emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı ve tüm şehitlerimizi Şehitler Günü’nde rahmet ve şükranla anıyoruz.”

Dr. Ahmet YILMAZ

Yönetim Kurulu a.

BAŞKAN