DUYURU / FAALİYET / HABER

TSÜAB Çalışmaları

TSÜAB Çalışmaları hakkında önemli duyuru (20.03.2020)

Değerli Üyelerimiz,

Koronavirüs salgını nedeniyle sıkıntılı günler yaşıyoruz. Ancak, hayat devam ediyor. Sektörümüzde geleceğe yönelik tedbirleri de almamız gerekiyor. İlkbahar ekim sezonun başladığı şu günlerde siz üyelerimizin ürettiği sertifikalı ve kaliteli tohumlukların çiftçilerimize ulaştırılması ülkemizin gıda güvenliği açısından da çok önemli olduğunu düşünüyoruz.

Bu bağlamda, gerek tohumculuk faaliyetlerinin aksamadan devam ettirilmesi gerekse üyelerimizin günlük karşılaştıkları sorunların çözümü noktasında Bakanlığımız ve ilgili kurumlar ile görüşmelerimiz devam ediyor. Özellikle, sınırların kapatılmasının gündeme geldiği bu günlerde tohum ticaretinin ve üretim faaliyetlerinin engellenmemesi ve beyanname verme sürecinde yaşanan sıkıntıların çözümü için Bakanlığımız ile gerekli görüşmeler yapılmış ve çözüm üretilmeye çalışılmaktadır. Bireysel anlamda dahi olsa üyelerimizin yaşadığı sıkıntıların tarafımıza iletilmesi durumunda yardımcı olmak bizim görevimizdir. Bu anlayış ile TSÜAB Yönetim Kurulu ve sekretaryası çalışmalarına devam etmektedir.

Üyelerimizin gerek kendileri, gerekse çalışanlarının sağlıkları için Sağlık Bakanlığımızın açıkladığı kurallar çerçevesinde faaliyetlerine devam etmeleri hususunu tekrar bilgilerine sunar, sağlık ve kolaylıklar dileriz.

Doç.Dr. Hamit Ayanoğlu
Genel Sekreter