DUYURU / FAALİYET / HABER

ŞEHİRLER ARASI SEYAHAT KISITLAMASI HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU

Değerli Üyelerimiz;

Sıkıntılı bir süreç yaşıyoruz. TSÜAB olarak karşılaştığımız sorunları çözmeye çalışıyoruz.
Dün itibarı ile iller arası seyahatlerde yaşadığımız sorunları İçişleri Bakanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlıklarımıza birer yazı ile iletmiştik. Arkasından dün akşam yeni tedbirler getirildi. İşimiz daha da zorlaştı. Fakat bugün BÜGEM Genel Müdürümüz Dr. Mehmet HASDEMİR aradı ve TOHUMCULARIMIZ VE ÇALIŞANLARININ SEYAHATLERİNİ YAPABİLMELERİ İÇİN TARIM İL MÜDÜRLÜKLERİMİZİN BİLGİLENDİRİLDİĞİNİ VE İL DIŞINA SEYAHAT EDECEK OLAN ÜYELERİMİZ VE ÇALIŞANLARININ İL MÜDÜRLÜKLERİ İLE İRTİBATA GEÇEREK "İL PANDEMİ KURULLARININ ÖNERİLERİ  DOĞRULTUSUNDA" izin alınarak seyahatlerin gerçekleştirilebileceğini ifade etti. Sayın Genel Müdürümüze ilgisi için çok teşekkür ediyoruz.

Bu durumda; İl dışına çıkacak üyelerimiz ve çalışanlarının seyahatleri için İl Tarım Müdürlükleri ile irtibata geçerek İl Pandemi Kurullarının önerileri ile izin alarak yapmaları gerekmektedir.

İller İdaresi Genel Müdürlüğünün genelgesinin 3-f madesi ile aşağıdaki şekilde izin verilebiliyor. "Valiler Başkanlığında ilgili meslek kuruluşları (ticaret ve/veya sanayi, esnaf ve Ziraat odaları vb.) temsilcilerinin de katılımıyla toplanan 'İl Pandemi Kurullarının' önerileri doğrultusunda İllerin özel durumları göz önünde tutularak İl Umumi Hıfzıssıhha Kurullarınca alınacak karar ile kapsama alınacak diğer faaliyetlere özgülenmiş olanlar, Valilik/Kaymakamlık tarafından düzenlenecek " Seyahat İzin Belgesi" ile giriş /çıkış yapabilecektir."

Bir sorun ile karşılaşılması durumunda lütfen TSÜAB sekretaryası ve Genel Sekreteri ile irtibata geçiniz.
 
TSÜAB Tel: 0312 419 35 31 - 21
Genel Sekreter Tel: 0533 247 14 24

Bilgilerinize sunar, sağlık ve kolaylıklar dileriz.