DUYURU / FAALİYET / HABER

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU, RAMAZAN AYIMIZ HAYIRLARA VESİLE OLSUN

Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Dr. Ahmet Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Ramazan Ayının başlangıcı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

TSÜAB Başkanı Dr. Ahmet Yılmaz mesajında şu ifadeleri kullandı:

"23 Nisan 1920, Türk Milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk Halkının ‘Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ parolası ve tam bağımsızlık ilkesiyle egemenliğini ilân ettiği tarihtir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz” sözleriyle çocukların milletin geleceği olduğunu vurgulamış, duyduğu sevgi ve güvenin ifadesi olarak bu tarihi günü çocuklarımıza armağan etmiştir. Unutmayalım ki; çocuklar bu topraklara ekilen, içinde iyiliği barındıran, birer tohumdur.

Bu anlamlı günün gecesinde kaygıların, üzüntülerin ve sıkıntıların geri plana itildiği, maneviyatın, sevginin ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği Ramazan ayına kavuşuyoruz. Salgınla mücadele etmekte olduğumuz bu zor günlerde yardımlaşma ve dayanışmanın artacağını, ihtiyaç sahiplerinin unutulmayacağını umuyoruz.

Gönül isterdi ki törenlerle, marşlarla, şiirlerle her zamanki coşkumuzla 23 Nisan’ı kutlayalım, orucumuzu kalabalık aile sofralarında hep birlikte açalım. Ancak bireysel önlemlerimizi alarak bu günleri sağlıklı bir şekilde atlatmak zorundayız.

Bu duygu ve düşünceler ile Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehitlerimiz, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Meclisimizin açılışının 100. Yıldönümünü ve tüm çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, sağlık, birlik ve beraberlik içinde Ramazan Bayramı’na kavuşmayı temenni ediyoruz.”

Dr. Ahmet YILMAZ
Yönetim Kurulu Başkanı
Yönetim Kurulu a.