DUYURU / FAALİYET / HABER

ONEMLI DUYURU:"TAM KAPANMA VE ORNEK MUAFIYET BELGE FORMU"

Değerli Üyelerimiz;

26 Nisan 2021 günü Sayın Cumhurbaşkanımız Başkanlığında gerçekleştirilen Kabine Toplantısında; 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00'dan itibaren 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00'e kadar sürecek olan ülke genelini kapsayacak şekilde tam kapanmaya yönelik kararlar alınmıştır.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan Genelgenin 1.1. maddesinde;
"Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması, sağlık, tarım ve orman faaliyetlerinin sürekliliğini sağlamak amacıyla belirtilen Ek'te belirtilen yerler ve kişiler kısıtlamadan muaf tutulacak.
Sokağa çıkma kısıtlamasına yönelik tanınan muafiyetler, 14.12.2020 tarih ve 20799 sayılı Genelgemizde açıkça belirtildiği şekilde muafiyet nedeni ve buna bağlı olarak zaman ve güzergâh ile sınırlı olup, aksi durumlar muafiyetlerin kötüye kullanımı olarak görülerek idari/adli yaptırımlara konu edilecektir." belirtilmektedir. Genelgeye ulaşmak için lütfen (TIKLAYINIZ)

TSÜAB Üyelerimizin, kısmi ya da tam kısıtlama fark etmeksizin muafiyeti söz konusudur.

Bu nedenle, tarım sektöründe faaliyet gösteren siz üyelerimizin COVİD kısıtlama muafiyetinden yararlanma BELGEsi olarak, ekte formatı hazırlanmış yazıyı;

  • Şirket yetkili temsilcisi tarafından imzalanıp,
  • Ekine formatta yazılı belgelerin fotokopisini koymak suretiyle

BİZZAT hazırlayabileceğiniz düşüncesindeyiz.

Herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmanız durumunda TSÜAB ile iletişime geçebilirsiniz.

Muafiyet Belge Örneği  İçin Lütfen TIKLAYINIZ