DUYURU / FAALİYET / HABER

TSÜAB STAJ PROGRAMI BAŞLADI

Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB) tarafından düzenlenen “Mali Destekli Staj Programı” 28 Haziran’da Ankara’da başladı.

Tohumculuk sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli Ziraat Mühendisi ihtiyacının karşılanmasına destek amacıyla düzenlenen programın teorik eğitimleri üniversitelerin Ziraat Fakültesi 3. Ve 4.  sınıfını başarı ile tamamlamış 40 öğrencinin katılımı Ankara’da başladı.

TSÜAB Başkanı Sayın Dr. Ahmet Yılmaz yaptığı açılış konuşmasında Ziraat Mühendisliği mesleğinin önemine değindi ve TSÜAB’ın eğitime verdiği önemin altını çizerek, Staj programı yanında bu yıl başlayacak olan Yüksek Lisans ve Doktora Destek Programı hakkında da açıklamalarda bulundu.

TSÜAB’ın 28 Haziran- 2 Temmuz tarihleri arasında, Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Uluslararası Tarımsal Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde (UTEM) 5 gün süre ile teorik eğitimler verilecektir. Bu eğitimlerde; Tohumculuk Sektörünün güncel durumu, kamu ve özel sektör yapılanması, ilgili mevzuat ve hukuki sürecin yanı sıra çeşit geliştirme, çeşit seçimi ile tescil ve sertifikasyon süreçleri konularında uzman kişiler tarafından stajyer öğrencilere bilgi aktarılacak.

TSÜAB staj programına katılan öğrenciler, düzenlenen teorik eğitimin ardından TSÜAB üyesi tohum firmalarının araştırma, üretim, pazarlama ve laboratuvar birimlerinde 6 hafta süre ile uygulamalı stajlarına devam edeceklerdir.