DUYURU / FAALİYET / HABER

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

Milletimizin vatan hainlerine karşı, ülkesine, devletine ve millî iradesine sahip çıktığı 15 Temmuz Destanı’nın sene-i devriyesinde hüznü ve gururu birlikte yaşıyoruz.
15 Temmuz 2016 gecesi, Demokrasimize, Birliğimize, İstiklalimize ve Vatanımıza göz koyan hainler tarafından planlanan kalkışma, Milletimizin inancı ve demokrasiye olan bağlılığı neticesinde kanlı bir girişim olarak tarihin kirli sayfalarına gömülmeye mahkûm edilmiştir.
Darbeci teröristlerin oyunları, aziz milletimizin kararlılığı sayesinde bozulmuş, tarihimizin en karanlık hadiselerinden birine karşı verilen bu destansı mücadele, parlak bir zafere, aydınlığa dönüşerek varlığımızı daim kılmıştır.
15 Temmuz 2016 gecesi yaşananlar karşısında birlik ve beraberliğimize gölge düşürmeye yeltenenlere karşı Türk Milleti olarak neler yapabileceğimizi bütün dünya görmüş, öğrenmiş oldu. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Mustafa Kemal ATATÜRK ve arkadaşlarının kurduğu temeller üzerinde ilelebet yaşayacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle; vatan uğrunda canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize sağlık ve şifalar temenni ediyorum. İradesine, demokrasisine, istiklaline ve istikbaline, canı pahasına sahip çıkan milletimize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.


Dr. Ahmet YILMAZ
Yönetim Kurulu a.
Başkan