DUYURU / FAALİYET / HABER

TARIM VE ORMAN BAKANIMIZ SAYIN DR. BEKİR PAKDEMİRLİ’Yİ ZİYARET ETTİK

TSÜAB Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Gençer, Başkan Yardımcısı Ökkeş Yıldırım, Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz ve patates tohumluğu üretimi yapan TSÜAB Üyelerinden oluşan heyet ile T.C. Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ’yi ziyaret etti. 
Sayın Bakan ile gerçekleştirilen görüşmede, Bitkisel Üretim Genel Müdürü Dr. Mehmet Hasdemir, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Dr. Nevzat Birişik, Tarım Reformu Genel Müdürü Kerim Üstün, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Başkanı Dr. Muhammed Adak, Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Harun Seçkin ve TSÜAB Genel Sekreteri Doç. Dr. Hamit Ayanoğlu hazır bulundu.
Toplantıda sektörümüzün genel sorunları ve çözüm önerilerinin yanı sıra, TSÜAB Bitki Sağlığı Teşhis ve Analiz Laboratuvarının kuruluş süreci, tohumculukla ilgili Kanun ve Yönetmeliklerde yapılması gereken düzenlemeler masaya yatırıldı.
Başkan Gençer, Sayın Bakanımıza ilgi ve alakalarından ötürü teşekkürlerini ileterek günün anısına hediye takdiminde bulundu.