DUYURU / FAALİYET / HABER

TSÜAB YÖNETİM KURULU TİGEM VE TMO GENEL MÜDÜRLERİNİ ZİYARET ETTİLER

TSÜAB Yönetim Kurulu Baskani Yildiray Gençer , Yönetim Kurulu Baskan Yardimcisi Sayin Ayhan Atalay, Yönetim Kurulu Üyeleri Sayin Burhanettin Topsakal, Sayin Ali Özen, Sayin Ali Üstün, Sayin Ali Nergiz, Sayin Ökkes Yildirim ve Genel Sekreter Sayin Tayfur Çaglayan, TIGEM Genel Müdürü Sayin Mehmet Tasan’a hayirli olsun ziyaretinde bulundular.

Sayin Gençer’in ülkemizin tohumluk ihtiyacinin karsilanmasi hususunda TIGEM’in desteginin ve isbirliginin kendileri için büyük önem tasidigina vurgu yapti.

Bunun yani sira, TSÜAB Yönetim Kurulu tarafindan, özel sektör tohumculuk firmalarinin büyük ölçekli tarim arazi taleplerinin karsilanmasi amaciyla, TIGEM isletmelerinde ortak üretim ve sezonluk kiralama hususlari da gündeme getirildi.

Sayin Tasan, sertifikali tohumluk üretim ve dagitiminin TIGEM’in asli görevlerinden biri oldugunu, TSÜAB ile ülke tarimi için fayda saglayacak ortak çalismalara her zaman hazir oldugunu da belirttigi ziyaretin sonunda TSÜAB Heyeti adina Sayin Gençer, Sayin Tasan’a bir plaket takdim etti.

Ayni gün, TSÜAB Yönetim Kurulu, TMO Genel Müdürü Sayin Ayhan Karayama’nin yeni görevine baslamasi vesilesiyle ziyarette bulundu.

Yönetim Kurulu Baskanimiz Sayin Yildiray Gençer ve beraberindeki Yönetim Kurulundan olusan heyet, Sayin Ayhan Karayama'ya basari ve hayirli olsun dileklerini ileterek plaket sundular.

Görüsmede ayrica sektörün durumu hakkinda bilgi alisverisinde bulunuldu. 

Sayin Karayama, ziyaretten ve iyi dilek mesajlarindan duydugu memnuniyeti dile getirerek, TMO ile TSÜAB arasindaki diyalogun daha da güçlendirilecegini ifade etti.