DUYURU / FAALİYET / HABER

TSÜAB’DAN AVDAGİÇ’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Yılmaz başkanlığında bir heyet ile 2023 yılında Türkiye’de yapılacak olan 99. ISF Dünya Tohumculuk Kongresi’nin ülkemizde düzenlenmesi için yapılan değerlendirme ve hazırlık sürecinde yaptığı yardımlar için, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

“İTO’dan Dünya Tohumculuk Kongresi’ne Tam Destek”

TSÜAB Başkanı Dr. Ahmet Yılmaz gerçekleşen görüşmede, ISF Genel Kurulu’nun Fransa’da yapmış olduğu toplantıda oybirliği ile aldığı karar doğrultusunda Kongrenin 2023 yılında Türkiye’de yapılacağı bilgisini aktardıktan sonra İTO Başkanı Sayın AVDAGİÇ’e verdiği destekten dolayı teşekkürlerini sunarak, Dünya Tohumculuk Kongresi için bundan sonra yapılacaklar ve İTO ile ortak hangi adımların atılabileceği konularını gündeme taşıdı.

İTO Başkanı Avdagiç; gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Dünya Tohumculuk Kongresi’ni önemsediklerini ve bu anlamda ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını yineledi.

TSÜAB Başkanı Dr. Ahmet Yılmaz, Başkan Yardımcısı Yıldıray Gençer, Genel Sekreter Doç. Dr. Hamit Ayanoğlu ve ISF Milli Komite Koordinatörü Dr. Ali Üstün’den oluşan heyet Avdagiç’e, Türkiye Tohumculuk Sektörünün güncel durumu ve TSÜAB’ın faaliyetleri hakkında bilgi aktarımında bulundu.

İstanbul’da faaliyet gösteren Tohum Sanayicilerinin aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası’na da üye olmasından dolayı, karşılaşmış olduğu sorunlar ve bu sorunların çözümü konusunda izlenecek adımlar  geniş çaplı olarak değerlendirildi.