DUYURU / FAALİYET / HABER

“SEBZE TOHUMCULUĞUNUN GELİŞTİRİLMESİ PROJESİNDE İKİNCİ EĞİTİM TAMAMLANDI”

“SEBZE TOHUMCULUĞUNUN GELİŞTİRİLMESİ PROJESİNDE İKİNCİ EĞİTİM TAMAMLANDI”

Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB), Ticaret Bakanlığı’ndan “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi” tebliği kapsamında aldığı destekle yürüttüğü URGE faaliyetlerine “Tür Grubu Bazında Projeler” ile devam ediyor.

**

TSÜAB’ın Ticaret Bakanlığı’ndan aldığı URGE Desteği ile yürütmekte olduğu “Sebze Tohumculuğunun Geliştirilmesi Projesi” nin ikinci eğitim faaliyeti 14-15 Ocak tarihlerinde Antalya’da, 21-22 Ocak tarihlerinde ise Balıkesir’de yapıldı.

Özel bir danışmanlık firması tarafından verilen “Temel ve İleri Satış Teknikleri” eğitimine 42 TSÜAB Üyesi firmadan 59 kişi katılım sağladı.

TSÜAB Hukuk Müşaviri Dr. Ayşe Saadet Arıkan, Balıkesir’de gerçekleştirilen eğitimde Tohumculuk Sektöründe önemli sorunlardan biri olan “Yasa Dışı Tohumla Mücadele” ve TSÜAB Üyelerinin sahip olduğu Yasal Haklar konularında bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

Düzenlenen eğitimlerde; Yasa Dışı Tohumla Mücadele, TSÜAB Üyelerinin Yasal Hakları, Satış ve Müşteri İlişkilerinin Tarihsel Gelişimi, Satış Kavramı, Pazarlama ve Satış, Pazarlama ve Satış- İletişim, Maliyet, Konumlandırma, Bilinme, Süreç, Geri Besleme, Satış İletişimi, Beden Dili, Dinletmek ve Dinlemek, Ürünler/Hizmetler ve Fayda, Müşteriler ve Müşterilerle İlişkiler, Temel Üslup, Zor İnsanlarla Başa Çıkma ve İtiraz Karşılama, Müzakere ve İkna, Duygular ve Psikolojik İkna, Hayal Gücünün Etkisi, Zorunlu Varsayımlar konuları anlatıldı.

**

URGE faaliyetleri kapsamında düzenlenen eğitimler; bölge firmalarını bir araya getirerek sektöre yönelik uygulamaların tartışıldığı ve firmalar arası ilişkilerin geliştirildiği ortamlar yaratmaktadır. Üyeler, URGE faaliyetleri ile ortak hareket etme kültürünü geliştirebilmekte ve birbirlerine yaşadıkları deneyimleri aktararak ortak kazanımlar sağlamaktadır.