DUYURU / FAALİYET / HABER

“TSÜAB TARAFINDAN 2. UYGULAMALI DENEME TEKNİĞİ KURSU DÜZENLENDİ”

“TSÜAB TARAFINDAN 2. UYGULAMALI DENEME TEKNİĞİ KURSU DÜZENLENDİ”

TSÜAB tarafından ikincisi düzenlenen “Uygulamalı Deneme Tekniği Kursu” 3-7 Şubat tarihleri arasında Uluslararası Tarımsal Eğitim Merkezi Müdürlüğünde (UTEM) yapıldı.

**

“Tohum Sanayicileri Eğitim Faaliyetlerine Devam Ediyor”

2. Uygulamalı Deneme Tekniği Eğitimi, TSÜAB Üye firmalarından 29 Ziraat Mühendisinin katılımı ile 3-7 Şubat tarihleri arasında Uluslararası Tarımsal Eğitim Merkezi Müdürlüğünde (UTEM) yapıldı.

Eğitim Programının açılışını gerçekleştiren TSÜAB Genel Sekreteri Doç. Dr. Hamit Ayanoğlu TSÜAB’ın eğitim faaliyetlerine önem verdiğini vurguladı. Türkiye Tohumculuğunu Dünya ile rekabet eder düzeye getirmek için çalıştıklarını belirten Sayın Ayanoğlu şunları kaydetti:

“Ülke olarak Dünya tohumculuğunda lider ülkeler arasında ilk 5’te olmayı hedefliyoruz. Hedefimize doğru ilerlerken tohumculuk şirketlerimizin AR-GE ayağının güçlü olması büyük önem teşkil ediyor. Düzenlediğimiz eğitim programları ile üye şirketlerimizde çalışan Ziraat Mühendislerine meslek içi eğitim imkânı sunuyoruz.

Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz “Uygulamalı Deneme Tekniği Eğitimi” ile yeni çeşitlerin bölgesel adaptasyonu ve tescil öncesi denemelerinin daha sağlıklı yürütülmesine destek olmayı hedefliyoruz. Sayın Dr. Ali Üstün’e bilgi ve tecrübelerini değerli meslektaşlarımızla paylaşacağı için bir kez daha teşekkür ediyorum.

Bizler 2023 hedeflerimize ulaşmak için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz.”

Sayın Dr. Ali Üstün tarafından verilen eğitimde katılımcılar; Denemelerin planlanması, kurulması, yürütülmesi ve dikkat edilecek hususlar, gözlem ve ölçüm ile ilgili hususlar, elde edilen verilerin analizi, analiz sonuçlarının yorumlanması ve sonuçların raporlanması konularında uygulamalı olarak eğitim aldı.