DUYURU / FAALİYET / HABER

“TOHUMLUK SERTİFİKASYONU BEYANNAME BAŞVURULARI ONLINE OLARAK ANLATILDI”

TSÜAB tarafından, 2-4 ve 14-17 Nisan tarihlerinde organize edilen seminerlerde Tohumluk Sertifikasyonu 2020 Beyanname Başvuruları konusu online olarak anlatıldı.

Ülkemizin Coronavirüs (COVID-19) mücadelesi önceliği gözetilerek, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü (BÜGEM) tarafından “Tohumluk Sertifikasyonu 2020 yılı Başvuruları” ile ilgili yeni bir düzenleme getirilmesi üzerine beyanname işlemleri elektronik ortama taşındı.

TSÜAB Üyelerinin, tohumculuk faaliyetlerini sürdürürken gerçekleştireceği işlemlerle ilgili herhangi bir mağduriyet yaşamaması adına; 2-3-4 ve 14-15-16-17 Nisan tarihlerinde “Tohumluk Sertifikasyonu 2020 Beyanname Başvuruları ve bu süreçte halk sağlığı açısından alınacak COVID-19 tedbirleri” konulu online seminerler düzenlendi.

Yaklaşık 200 kişinin katılımı ile gerçekleştirilen seminerlerde TSÜAB Üyelerinin beyanname başvuruları, elektronik imza, tarla kontrolleri gibi alanlarda karşılaştıkları sorunlar BÜGEM Tohumculuk Dairesi’nden Sayın Zafer Yaşar tarafından yanıtlandı.