DUYURU / FAALİYET / HABER

“BAŞKAN GENÇER NEVŞEHİR’DE TEMASLARDA BULUNDU”

Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB) Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Yıldıray Gençer, Yönetim Kurulu Üyeleri ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Sayın Mustafa Açıkgöz ile birlikte Nevşehir’de bir dizi temas gerçekleştirdi.

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran ve Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin ile yapılan görüşmelerde TSÜAB Başkanı Yıldıray Gençer’e, Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, TSÜAB Başkan Yardımcısı Ökkeş Yıldırım, Sayman Üye Hanifi Sarı, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Ali Sağır ve Yunus Yumuşak, Genel Sekreter Doç.Dr. Hamit Ayanoğlu ile Patates Üreticileri Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (PÜSİAD) Kurucu Üyeleri Ali Köybaşı ve Birol Güney eşlik etti.

Başkan Gençer yapılan görüşmelerde, Patates Üssü olarak tanımlanan bölgede TSÜAB Tohum Sertifikasyon A.Ş. tarafından kurulacak olan Bitki Sağlığı Teşhis ve Analiz Laboratuvarının kurulum süreci hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Türkiye'nin ilk özel yetkili akredite Bitki Sağlığı Teşhis ve Analiz Laboratuvarı özelliğine sahip olacak bu önemli girişim ile Nevşehirli üst düzey yöneticilerin tam desteğini alan Gençer, TSÜAB’ın çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ettiğini belirtti.

Heyet, görüşmelerin ardından Kapadokya Teknopark içerisinde Laboratuvar için belirlenen alanda incelemelerde bulundu.