DUYURU / FAALİYET / HABER

TSÜAB SEBZE TOHUMCULUĞUNUN GELİŞTİRİLMESİ PROJESİNDE ISF KONGRESİNDE YURTDIŞI PAZARLAMA FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

SEBZE TOHUMCULUĞUNUN GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ KAPSAMINDA İLK YURTDIŞI PAZARLAMA FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TSÜAB’ın, T.C. Ticaret Bakanlığı’ndan “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi-URGE” Tebliği kapsamında aldığı destekle yürütmekte olduğu Sebze Tohumculuğunun Geliştirilmesi Projesi’nin ilk yurtdışı pazarlama faaliyeti, ISF Dünya Tohumculuk Kongresi katılımı şeklinde Barselona’da gerçekleştirildi.

İlki 1924 yılından düzenlenen Dünya Tohumculuk Kongresi, bu yıl 15-19 Mayıs 2022 tarihlerinde, 1149 firma, 1512 katılımcı, 207 eşleştirme masası, 17 Özel Toplantı odası, 33 sergi ve 107 sergi katılımcısı ile İspanya-Barselona’da gerçekleştirildi. Kongreye, TSÜAB Üyesi 11 Firmadan 15 temsilci, TSÜAB Yönetim Kurulu ve Sekretaryası katılım sağladı.

URGE Projesi kapsamında, TSÜAB Üyelerinin dünyanın dört bir yanından gelen tohum firmalarıyla iş görüşmeleri gerçekleştirmesi ve uluslararası tohumculuk sektöründe yer almalarını sağlamak amacıyla kongre alanında özel bir salon kiralandı. Katılımcı firmalar bu salonda ve eşleştirme masalarının bulunduğu salonda iş görüşmelerini gerçekleştirerek ticari bağlantı kurma olanağı buldu.

Kiralanan salonda, TSÜAB Başkanı Yıldıray Gençer, TÜRKTED Başkanı Mete Kömeağaç ve ISF Genel Sekreteri Michael Keller arasında 2025 yılında Türkiye’de düzenlenecek olan Dünya Tohumculuk Kongresi’nin iş birliği anlaşması imzalandı. ISF Başkanı Donald Coles da TSÜAB salonunu ziyaret etti ve iş birliğinin önemini vurguladı.                         

TSÜAB Üyeleri, faaliyet kapsamında 284 iş görüşmesi gerçekleştirdiklerini ve bu görüşmelerin 171’inin olumlu sonuçlanmasını beklediklerini bildirdi.