DUYURU / FAALİYET / HABER

EGE BÖLGESİ UR-GE PROJESİ İTALYA YURTDIŞI PAZARLAMA FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

URGE

EGE BÖLGESİ TOHUMCULUK SEKTÖRÜNÜN GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ İTALYA YURTDIŞI PAZARLAMA FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TSÜAB’ın T.C. Ekonomi Bakanlığı’ndan “Uluslarararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi-URGE” Tebliğ kapsamında aldığı destekle yürütmekte olduğu Ege Bölgesi Tohumculuk Sektörünün Geliştirilmesi Projesi çerçevesinde ilk yurtdışı pazarlama faaliyeti 1-5 Ekim 2017 tarihlerinde İtalya’da gerçekleştirildi.

Faaliyete projede yer alan Bahçeci, Smyrna, Çim, Pamukkale,  Altın, Çimser, Poltar, Farmi, Öztar, Polen, Caesar, Çoker, G.L.S., Anadolu Çim, NEOBİ, Elmas, Buğdaycı Un şirketleri, TSÜAB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yıldıray Gençer, Yönetim Kurulu Üyesi Ökkeş Yıldırım ve TSÜAB Genel Sekreteri Dr. Müfit Engiz ve URGE Proje Danışmanı Ebru Erkan katıldı.

Türk-İtalyan Tohumculuk firmaları arasında işbirliğinin geliştirilmesi ve İtalyan Tohumculuk sektörünün yerinde tanınması amacıyla düzenlenen heyetin ilk gününde Türk ve İtalya Tohumculuk Şirketlerinin katıldığı bir Eşleştirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının açılışını TSÜAB Başkan Yardımcısı Sayın Yıldıray Gençer, Assosementi Başkanı Sayın Guiseppe Carli ve T.C. Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Dış Ticaret Uzmanı Sayın Zeynep Sezen yaptı.

Assosementi ve TSÜAB arasında imzalanan işbirliği protokolünün ardından her iki kurumun Genel Sekreteri ülkelerin Tohumculuk sektörüne yönelik sunumlar gerçekleştirdiler.

Toplantının öğleden sonraki bölümünde ise İtalyan ve Türk Tohumculuk Sektörü firmaları Birebir İş görüşmelerinde bir araya geldiler.

Heyet programının ikinci gününde “Cooperativa Agricola Cesenate Soc. Coop. Agr. (CAC) ve Co.NA.SE. Soc. Coop. Agricola ziyaret edildi.

Heyet programının üçüncü ve son gününde ise Continental Firması ile CREA-GPG Araştırma Enstitüsü ziyareti gerçekleştirildi.

Heyet 5 Ekim günü İtalya’dan ayrıldı.