DUYURU / FAALİYET / HABER

BÖLGE İSTİŞARE TOPLANTISI NEVŞEHİR'DE YAPILDI

Yönetim Kurulu Kararı doğrultusunda, TSÜAB’ın rutin uygulamaları çerçevesinde Ramazan Ayı boyunca üyelerimize İftar İkramı ile birlikte organize edilen istişare toplantılarından üçüncüsü Nevşehir’de yapıldı. 

 

Nevşehir’de Kapadokya Lodge Hotelde (Ürgüp Yolu Uçhisar Yol Kavşağı)  09 Haziran gerçekleştirilen istişare toplantısına, Nevşehir ile birlikte toplantının temel konusunu ağırlıklı olarak Patatesin oluşturulacağı hasebiyle, patates tohumluğu üreticilerinin yoğun olarak bulunduğu Konya, Kayseri, Niğde, Sivas Amasya, Tokat Adana, Bitlis ve Afyonkarahisar İllerinden de katılım sağlandı.

 

Toplamda 60 kişinin katıldığı toplantıda, ağırlıklı olarak, TSÜAB Sertifikasyon A. Ş. Bünyesinde Nevşehir’de kurulması planlanan Laboratuvar ile ilgili konular konuşuldu.

Bu vesileyle; toplantıya Kurulacak Laboratuvarla yakından ilgilenen ve Nevşehir Milletvekili Sayın Mustafa AÇIKGÖZ,  Nevşehir Vali Yardımcısı Sayın Hasan ERKOL, GTHB BÜGEM Tohumculuk Dairesi’nden Sayın Dr. Veyis YURTKULU, İl GTHB Müdürü Sayın Okan YILMAZ ve Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı Sayın İbrahim SALAŞ ta toplantıya katıldılar.

Toplantıya,  TSÜAB kanadından ise; Yönetim Kurulu Başkanı Vekili Yıldıray GENÇER, Yönetim Kurulu üyeleri; Dr. Ali ÜSTÜN, Ökkeş YILDIRIM ve Hanifi SARI ile birlikte, Sekretaryadan Teknik Birim Başkanı Dr. Nilgün SEZER AKMAN ve Teknik Birim Uzmanı Eyüp KÖKSAL ve Personel ve İdari İşler Uzmanı Selçuk ÖZBEY katıldı.

Toplantının açılışında, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sayın GENÇER, İl Müdürü Okan YILMAZ, Vali Yardımcısı Hasan ERKOL ve Milletvekili Mustafa AÇIKGÖZ birer konuşma yaptılar. Konuşmacılar ayrı ayrı, Laboratuvarın Nevşehir’de kurulacak olmasından duydukları memnuniyeti, dile getirerek, son aşamaya kadar İl olarak her türlü desteği vereceklerini açıkladılar.

Açılış konuşmalarının ardından, Yönetim Kurulu Ökkeş YILDIRIM tarafından, TSÜAB Sekretaryasınca hazırlanan ve TSÜAB Sertifikasyon A. Ş. nin kuruluşundan itibaren yaşanan süreci ve ileriye yönelik yol haritasını içeren bir sunum yapıldı.

Toplantının devamında ise, gerek yapılan konuşmalar, gerekse sunum üzerinden katılımcı üyeler tarafından sorulan sorular, verilen cevaplar ayrıca yapılan katkılar, öneriler dile getirildi. Toplantının bitiminde Nevşehir İlinden katılımcılara TSÜAB Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından Laboratuvarın kurulmasına yaptıkları katkıların anısına plaketler takdim edildi. Sonrasında hep beraber İftar Yemeğine geçildi.