DUYURU / FAALİYET / HABER

YÖNETİM KURULU BAŞKANI Dr.AHMET YILMAZ'DAN TEŞEKKÜR MESAJI

Sayın Üyelerimiz,

Her zaman olduğu gibi, TSÜAB’a yaraşan bir olgunlukla 11. Olağan Genel Kurulumuzu da geride bıraktık. Genel Kurulumuza bizzat katılan üyelerimiz başta olmak üzere tüm üyelerimize teşekkür ediyoruz.

Daima bir “Bayrak Yarışı” olduğuna inandığımız Genel Kurul organ seçimlerinin heyecanı artık geride kaldı. Hazret-i Mevlâna’nın dediği gibi “Dün dünde kaldı cancağızım, bugün yeni şeyler söylemek lazım” diyerek yolumuza devam edeceğiz. Bundan sonra vakit hizmet etme, Sektörümüze ve TSÜAB’a daha fazla değer katma vaktidir. Biz, yeni seçilen ekip olarak buna inanıyor ve sizlerin desteğine güveniyoruz. Zira, önümüzde yapılması ve başarılması gereken çok iş var.

Seçimlerden bir hafta sonra yeni dönemin ilk toplantısını gerçekleştiren Yönetim Kurulumuzun, birlik ve beraberlik içinde, şeffaflıktan ödün vermeden, açık ve net bir şekilde yapıp yapamadıklarımızı sürekli değerlendirerek üyelerimize ve sektörümüze layık olmaya çalışacağından emin olabilirsiniz.

TSÜAB’ın Çok Değerli Üyeleri,

Bilinen sorunlarımızın çözümü için, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız ve bizleri ilgilendiren mevzuat ve uygulamaların icra edildiği diğer bakanlıkların ilgili kurum ve kuruluşları ile olan mevcut ilişkilerimizi daha da geliştirme azmi ve kararlılığı içindeyiz. Aynı zamanda bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da hem Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) hem de diğer Alt Birliklerimiz ile yürüttüğümüz işbirliğini daha da geliştireceğimize inanıyoruz. Çünkü, Tohumculuk Sektörünün önündeki sorunların gerek tespitinde ve gerekse çözüm önerilerinin ortaya konmasında TÜRKTOB ve Birliklerimizin sektörün “ortak aklını” oluşturması, sorunların çözümünü daha da kolaylaştıracaktır.

 

Sektörümüzü büyütmek ve daha ileriye götürmek için TSÜAB Üyeleri olarak hep birlikte hareket etmemiz gerektiğine inanıyoruz. Önümüzdeki dönemde haklı ve hakkaniyetli talepleriniz, yapıcı eleştirileriniz ve somut çözüm önerileriniz biz TSÜAB Yönetimi için yol gösterici bir ışık olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni seçilen TSÜAB Yönetim Kurulumuz adına, Genel Kurulumuza bizzat katılıp katkı sağlayan üyelerimiz ve tüm üyelerimize en içten dileklerimizle bir kez daha teşekkür ediyor, selam ve saygılar sunuyoruz.

Dr. Ahmet YILMAZ

TSÜAB Yönetim Kurulu Başkanı