DUYURU / FAALİYET / HABER

5. Bitki Islahı Proje Pazarı

Değerli Araştırmacılar,

Akdeniz Teknoloji Transfer Ofisi, ATSO ve TÜRKTOB işbirliği ile Antalya’da 5. Bitki Islahı Proje Pazarı(BIPP) 25 Kasım 2021’de, Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı’nda düzenlenecektir.  

Proje pazarı ile ıslah faaliyetlerinin geliştirilmesi, ıslah ve proje temelli uzun vadeli işbirliklerin temelinin atılması, tarım sektörünün yüksek katma değerli üretim yapabilmesi amaçlanmıştır. 

Bitki ıslahı alanında tek proje pazarı özelliği taşıyan organizasyonda bu yıl, fuara katılım gösteren firmalara, ıslah alanındaki Ar-GE çalışmaları tanıtılacaktır.

Etkinlik kapsamında araştırma enstitüleri, üniversiteler, özel araştırma kuruluşlarından gelen ıslah projeleri kabul edilecektir. Proje pazarına katılan projeler, hakem kurulu tarafından değerlendirmeye alınacaktır, değerlendirmeden başarı ile geçen başvurular, fuarın 2. günü olan 25.11.2021 tarihinde ANFAŞ Fuar alanında projelerini sergileme imkânı bulacaktır. Sergilenen projeler değerlendirilecek ve yarışmayı kazanan ilk üç proje belirlenecektir.

Bitki Islahı Proje Pazarı ödül töreni, aynı gün fuar alanında yapılacaktır. Bitki Islahı Proje Pazarı ödül kategorisinde, birinciye 10.000 TL, ikinciye 8.000 TL ve üçüncüye 6.000 TL para ödülü verilecektir.  Aynı zamanda 3 projeye 2000’er TL mansiyon ödülü takdim edilecektir.

Etkinlik kapsamında firmalar veya diğer araştırmacılar ile ortak proje kurgulama, iş birlikleri geliştirme ve ülkemizde bitki ıslahı sektörünün gelişimi için önem taşıyan bu etkinliğe 12 Kasım 2021 gününe kadar projelerinizle katılabilirsiniz.

Başvuru detayları için https://bipp.akdeniz.edu.tr/ ziyaret ediniz.

Proje Başvurusu için lütfen tıklayınız.

Saygılarımızla,

Akdeniz Teknoloji Transfer Ofisi