DUYURU / FAALİYET / HABER

Duyuru:2022 yılı yıllık aidatı ve binde bir komisyon hk

Sayın Üyemiz,

   İlgi: 02.03.2022 tarih ve 2022/0273 sayılı yazımız.

  02 Temmuz 2022 tarihinde yapılan TSÜAB 2022 Yılı Olağan (Mali) Genel Kurulu’nda kabul edildiği üzere “TSÜAB 2022 Yılı Bütçesi”nde üyelerin ödeyecekleri binde bir komisyon ve yıllık aidat yer almaktadır.

 TSÜAB üyelerinin 2022 yılında ödeyecekleri “Yıllık Aidat” miktarı, Genel Kurulumuzda 1,500.00TL (binbeşyüzTL) olarak kabul edilmiştir. Üyelerimiz yıllık aidatlarını 31 Aralık 2022 tarihine kadar ödemeleri gerekmektedir.

İlgide yer alan yazımızda; üyelerimizin, TSÜAB nezdinde yetkili temsilcisi ve Yeminli Mali Müşavir/Mali Müşavir/Muhasebecisi tarafından onaylanan 2021 yılı TSÜAB faaliyet alanına giren tohumculuk faaliyeti ile ilgili ürün, mal ve hizmet satış bilgilerinin (binde bir komisyon beyan formu) TSÜAB’a bildirilip komisyon ödemelerinin yine ödeme takvimine (Mayıs-Ağustos-Kasım 2022)  bağlı olarak ödenmesi gerektiği bildirilmişti.

Yapılan incelemede bazı üyelerimizin; TSÜAB’a göndermesi gereken binde bir komisyon beyan formunu göndermediği ve ödeme yapmadığı, bazı üyelerimizin komisyon beyan formunu gönderip ödeme yapmadığı, bazı üyelerimizin ise komisyon beyan formunu göndermeyip ödeme yaptığı görülmüştür.

Üyelerimizin 2022 yılında yaptıkları ödeme ve beyanlarını gözden geçirerek eksiklerini tamamlamaları önem arz etmektedir.

Üyelerimizden, 2021 yılında TSÜAB faaliyet alanına giren geliri olmayanlar, geliri olmadığına dair beyanını (komisyon beyan formunu) Birliğimize mutlaka iletmeleri gerekmektedir.

 Binde bir komisyon beyan formumuzu web sitemizin (www.tsuab.org.tr) “dokümanlar” bölümünde bulabilirsiniz

 Üyelerimizin bilgi ve değerlendirmeleri rica olunur.

Saygılarımla.                                                                  

Doç. Dr. Hamit AYANOĞLU

Genel Sekreter

İlgili yazı (TIKLAYINIZ)

Komisyon Beyan Formu (TIKLAYINIZ)