DUYURU / FAALİYET / HABER

ISTA KURALLARINA GÖRE NUMUNE ALMA VE NUMUNE ALMADA KALİTE GÜVENCE ÇALIŞTAYI

TTSM web sitesinde yer alan duyuruya göre (TIKLAYINIZ) ISTA, ISTA Numune Alma Teknik Komitesi ve Tohumluk Tescil ve Sertifikasyon Merkez Müdürlüğü işbirliği ile 5-8 Eylül 2022 tarihleri arasında Karacabey/BURSA 'da ISTA kurallarına göre numune alma ve numune almada kalite güvence konularında çalıştay yapılacaktır.

 

ISTA Teknik Komitelerinin temel amacı, mevcut en iyi bilimsel bilgiyi kullanarak tohum kalitesinin örneklenmesi ve test edilmesi için yöntemler geliştirmek, standartlaştırmak ve doğrulamaktır.  ISTA Teknik Komiteleri düzenli olarak bilgi, deneyim ve fikir alışverişi için bir platform sağlayan çalıştaylar düzenler.

ISTA, ISTA Numune Alma Teknik Komitesi ve Tohumluk Tescil ve Sertifikasyon Merkez Müdürlüğü işbirliği ile 5-8 Eylül 2022 tarihleri arasında Bursa'nın Karacabey ilçesinde ISTA kurallarına göre numune alma ve numune almada kalite güvence konularında çalıştay yapılacaktır. Eğitimler Numune Alma Komitesi üyeleri Eddie Goldschagg, Leena PietiläGerry Hall, Bülent ÖZTÜRK tarafından verilecektir.
 

Başvurular https://www.seedtest.org/en/home.html link bağlantısından yapılmaktadır. Katılım ücreti ISTA üye laboratuvarlar için 500 Euro, üye olmayan laboratuvarlar için 750 Euro dur.  Çalıştay ile ilgili detayları ekteki Türkçe ve İngilizce duyuru bültenlerinde bulabilirsiniz.

 

ANNOUNCEMENT

The main aim of ISTA techniccal Committes is to develop, strandirdize and validate ways to exemplify and test seed quality using already existing scientific information. ISTA Technial Committees regularly arrange workshops to create a platform for exchanging ideas, knowledge and experiences.

A workshop will be taking place in Karacabey/Bursa regarding Seed Sampling & Quality Assurance in Sampling in collaboration with ISTA, ISTA Seed Sampling Technical Committee and Variety Registration Seed Certification Center between 5-8 September 2022. Trainings will be given by Seed Sampling Committee members Eddie Goldschagg, Leena PietiläGerry Hall, Bülent ÖZTÜRK.

Applications are done via https://www.seedtest.org/en/home.html. Attendence fee is 500 Euros for ISTA member laboratories and 750 Euros for non ISTA member laboratories. Further information about the workshop in Turkish and English announcement sections.