DUYURU / FAALİYET / HABER

TÜRKTOB-Proje Fikri ve Makalesi Yarışması Hakkında

Türkiye Tohumculular Birliği (TÜRKTOB) tarafından;

Cumhuriyetimizin 100. Yılında Tohumculuğun Geleceği” temalı 2 yarışma düzenmektedir..

  1. Proje Fikri Yarışması
  2. Makale Yarışması

Yarışmaların duyuruları ve formları aşağıdadır.

PROJE FİKRİ YARIŞMA DUYURUSU

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) tarafından gerçekleştirilecek ‘Cumhuriyetimizin 100. Yılında Tohumculuğun Geleceği” temalı proje fikri yarışmasının müracaatları 01.02.2023 tarihi itibariyle başlamıştır.

Tohumculukta dönüşüm yaratacak, inovatif çözümleri olan üniversite öğrencisi gençlerimizin sürdürülebilirlik, takım çalışması, proje geliştirme, sorun çözme, liderlik, sorumluluk alma bilincini geliştirmek,

Tohumculukta rekabet gücünü arttırmak amacıyla çağdaş tohumculuk uygulamaları geliştirilerek verimli çözüm yolları yaratılmasına destek olmak,

Yarışma, genç kesimin tohumculuk sektörüyle olan ilişkisini güçlendirmek için gençleri tohumculuk alanında yenilik yaratacak ve tohumculuğun farklı çalışma alanları ile entegrasyonunu sağlayacak fikirler üretmeye teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilecektir.

Katılımcıların başvuru formu, aydınlatma metni ve açık rıza onay metni (imzalı)  ile birlikte proje fikrine ilişkin dokümanlarını en geç 31 Mart 2023 günü saat: 17:00’ye kadar turktob@turktob.org.tr adresine e-posta ile veya Balgat, Ehlibeyt Mah. Tekstilciler Cad. Libra Kule No:21 Kat:1 Çankaya / ANKARA adresine elden veya posta ile göndererek yapılabilecektir.

 

Başvurular, TÜRKTOB’un yarışma ilanını müteakiben başlar ve 31.03.2023 günü saat 17:00 itibarı ile son bulur. Postada yaşanabilecek gecikmelerden Birlik sorumlu değildir.

 

Sonuçlar  kamuoyuna, basın ve TÜRKTOB internet sitesi (www.turktob.org.tr)  kanalıyla duyurulacaktır.

 

 

Ödül Miktarları:

 

Birincilik Ödülü         :25.000,00 TL

İkincilik Ödülü           :20.000,00TL

Üçüncülük Ödülü       :15.000,00 TL

          Başarı Ödülü    : 5.000,00 TL (dördüncü, beşinci ve altıncı projeye)

 Yarışma Sekretaryası:

·       İlgili Birim    : Türkiye Tohumcular Birliği

·       Telefon No  :  312 472 81 72

·       Faks No      :  312 472 81 93

·       E-Posta       : yarisma@turktob.org.tr

·       Adres        :  Balgat, Ehlibeyt Mah. Tekstilciler Cad. Libra Kule No:21 Kat:1 Çankaya / ANKARA

NOT:

       1. Aydınlatma Metni ve Açık Rıza Onay Metninin imzalı bir şekilde taratılıp başvuru formu ile gönderilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

       2. Proje değerlendirmesi sonuçlanıncaya kadar aynı proje ile başka bir kurum ya da kuruluşa başvuru yapılamayacaktır.

       3. Başvuruda bulunan yarışmacıların aynı proje ile daha önce başka  bir  yarışmadan ödül almamış olmaları gerekmektedir.

       4. Yarışmaya başvuran adaylar, başvuru ekinde yer alan şartname ile Aydınlatma Metni ve Açık Rıza Onay Metnindeki Hükümleri kabul etmiş sayılır.

 

-       PROJE FİKRİ YARIŞMASI BAŞVURU FORMU

-       PROJE FİKRİ YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

-       PROJE FİKRİ YARIŞMASI AYDINLATMA VE AÇIK RIZA ONAY METNİ

 

 

TÜRKTOB MAKALE YARIŞMASI DUYURUSU

Türkiye Tohumcular Birliği tarafından gerçekleştirilecek ‘Cumhuriyetimizin 100. Yılında Tohumculuğun Geleceği!” konulu makale yarışmasının müracaatları 01.02.2023 tarihi itibariyle başlamıştır.

Yarışma, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren Mesleki ve Teknik Anadolu  Liselerinin Tarım Alanı  ve  Anadolu Liselerinin Tarım Alanında eğitim gören öğrencilerin edinmiş oldukları tohumculuk konusundaki bilgilerini üçüncü kişilere aktarabilme becerileri ve tohumculukla ilgili yorum yapabilme kabiliyetlerini geliştirmek, tohumculuk sektörüyle olan ilişkilerini güçlendirmek, gençleri tohumculuk alanında yenilik yaratacak ve tohumculuğun farklı çalışma alanları ile entegrasyonunu sağlayacak fikirler üretmeye teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilecektir.

 

Katılımcıların başvuru formu, aydınlatma metni ve açık rıza onay metni (imzalı)  ile birlikte makalelerini en geç 31 Mart 2023 günü saat: 17:00’ye kadar turktob@turktob.org.tr adresine e-posta ile veya Balgat, Ehlibeyt Mah. Tekstilciler Cad. Libra Kule No:21 Kat:1 Çankaya / ANKARA adresine elden veya posta ile göndererek yapılabilecektir. Başvurular, TÜRKTOB’un yarışma ilanını müteakiben başlar ve 31.03.2023 günü saat 17:00 itibarı ile son bulur. Postada yaşanabilecek gecikmelerden Birlik sorumlu değildir.

 

Sonuçlar Seçici Kurul tarafından değerlendirilerek  kamuoyuna, basın ve Türkiye Tohumcular Birliği internet sitesi (www.turktob.org.tr)  kanalıyla duyurulacak olup, yarışmada dereceye giren makalelere aşağıdaki ödüller verilecektir.

 

Ödül Miktarları:

Birincilik Ödülü      :15.000,00 TL

İkincilik Ödülü        :10.000,00TL

Üçüncülük Ödülü  : 5.000,00 TL

Başarı Ödülü        : 2.000,00 TL (dördüncü, beşinci ve altıncı makaleye)

 

Yarışma Sekretaryası:

·       İlgili Birim    : Türkiye Tohumcular Birliği

·       Telefon No  :  312 472 81 72

·       Faks No      :  312 472 81 93

·       E-Posta       : yarisma@turktob.org.tr

·       Adres        :  Balgat, Ehlibeyt Mah. Tekstilciler Cad. Libra Kule No:21 Kat:1 Çankaya / ANKARA

NOT:

       1. Aydınlatma Metni ve Açık Rıza Onay Metninin imzalı bir şekilde taratılıp başvuru formu ile gönderilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

       2. Yarışma sonuçlanıncaya kadar aynı makale ile başka bir kurum ya da kuruluşa başvuru yapılamayacaktır.

       3. Başvuruda bulunan yarışmacıların aynı makale ile daha önce başka  bir  yarışmadan ödül almamış olmaları gerekmektedir.

       4.Yarışmaya başvuran adaylar, başvuru ekinde yer alan şartname ile Aydınlatma Metni ve Açık Rıza Onay Metnindeki Hükümleri kabul etmiş sayılır.

 

-       MAKALE YARIŞMASI BAŞVURU FORMU

-       MAKALE YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

-       MAKALE YARIŞMASI AYDITLATMA VE AÇIK RIZA ONAY METNİ